Гладіолус

Одна з красивих квіток, що є улюбленою багатьох квітникарів. ЇЇ краса по своєму прикрашає присадибну ділянку. У науковій літературі вона вважається рослиною невибагливою. Щоб у цьому переконатися, варта спробувати виростити цю квітку самими.
Якщо ви дійсно хочете отримувати чудове цвітіння гладіолусів, то послухайте кілька порад вирощування цих чудових квітів на присадибній ділянці.

Догляд та розмноження гладіолусів

 Гладіолуси не люблять,щоб їх поспіль вирощували на одній і тій же клумбі декілька років. Вже на третій рік вони починають хворіти, а на четвертий можуть захворіти майже всі посадження. 


Не варто купувати цибулини для посадження в спеціалізованих магазинах та кіосках, як за правило ці цибулини завезенні країн де переважний тропічний клімат. Практика показує, що такі посадження цвітуть лише один рік. Краще придбати цибулини в знайомих квітникарів.
Дітки і “дівчатка” (цибулини другого року життя) не люблять рости разом з дорослими екземплярами, котрі будуть їх пригнічувати. Краще саджати по порядку: дітки – “дівчатка” – “дівчата” – “матусі”.
Якщо посадити цибулини неглибоко, квітконіжка буде завалюватися і її доведеться підв’язувати, якщо глибоко – вона може не зацвісти. Усвідомте, що глибина посадки має бути на легких ґрунтах 4 діаметра цибулини, на важких три.
При посадці дитинку очищають від твердої луски, інакше схожість буде погана. Дитя чистять не раніше, ніж за 3-5 днів до посадки, а через день після посадження поливають.
Гладіолуси світлолюбі квіти. В тіні вони цвітуть набагато пізніше або взагалі не дадуть квітконіжки.
В спекотне літо гладіолуси краще поливати один раз на тиждень, але рясно. При стійкій жарі можна поливати щодня – увечері. І бажано відразу рихлити ґрунт.
Гладіолуси не люблять рости на не провітрюваній ділянці. Грибні хвороби у них швидко розвиваються, а квіти хворіють і сохнуть. Можна використовувати засоби проти фітофторозу для квітів.
Що б отримати гарну дозрілу цибулину потрібно правильно зрізати квіти. Цибулина дозріє, якщо залишати на рослині не менше чотирьох листочків.

Комментариев нет:

Отправить комментарий